Základy mytí vlasů

17.08.2014 20:01

Aby mytí vlasům prospělo, je třeba dodržovat několik zásad:

  • výběr šamponu - volte šampon především podle potřeb pokožky, u problematické pokožky jako je např. citlivost, šupinatost, nadměrné mastění; kvalitu vlasů řešte kondicionérem podle jejich kvality a potřeb případně maskou na vlasy. U bezproblémové pokožky volte šampon podle potřeb vlasů, tedy šampon pro vlasy poškozené, barvené, suché, jemné apod.
  • při mytí vlasy i vlasovou pokožku důkladně namočte (příjemně teplou vodou), aby nedošlo k nanesení šamponu coby koncentrátu na suchou pokožku hlavy nebo suché vlasy, a tím k extrémnímu dráždění a odmastění pokožky nebo vlasů.
  • množtví šamponu volte spíše menší než větší, pro krátké vlasy stačí kolem lžičky, pro delší a dlouhé vlasy asi lžíci. Šampon si nalijte do dlaně a rozetřete v obou dlaních a poté vetřete do vlasů k pokožce. U výrazně dlouhých nebo hustých vlasů si můžete pomoci vytvořením lázně ze šamponu a vody - optimální množství šamponu pro Vaše vlasy rozpusťte v cca 250 ml  teplé vody a tou si předem namočené vlasy přelévejte a promněte, podle potřeby zopakujte.
  • většina šamponů a obzvláště přírodních a jemných při prvním mydlení příliš nebo dokonce vůbec nepění, je to dáno nížším obsahem tenzidů - čistících látek, které ve větším množství vlasy i pokožku nadměrně odmasťují a mohou dráždit, také je to dáno mírou znečistění vlasů. Vlasy i pokožku hlavy promněte i bez ohledu na to, že šampon nepění, opláchněte a celý proces zopakujte. U dlouhých vlasů promněte i délky a konce vlasů směrem od hlavy ke koncům.
  • po mytí vlasů šamponem vlasy důladně opláchněte teplou vodou, proplachujte přibližně jednou tak dlouho jak jste vlasy mydlili. Dlouhé a husté vlasy nadzdvihejte, aby se voda dostala dostatečně i k hlavě.
  • vlasy rukama šetrně vymačkejte od přebytku vody, použijte kondicionér - použití kondicionéru viz. Kondicionéry
  • vlasy po mytí sušte ručníkem šetrně, jen ne žádné "frotýrování"(!), nejlépe zabalte do ručníku do "turbanu" a nechte několik minut (3-5) odpočinout, poté nemusíte již vlasy mačkat ani jinak sušit ručníkem a můžete přistoupit k jejich další úpravě, sušení fénem.
  • pravidelně používejte detoxikační šampon NaturalTech Detoxifying Scrub Shampoo pro jeho schopnost odstranit odumřelé buňky z povrchu pokožky hlavy a z vlasů navrstvené silikony z vlasových produktů, aby se vlas i pokožka očistily a byly schopny přijmout výživné složky z pečujících produktů. Přibližně každé 2 - 3 týdny. Šamponem umyjte vlasy při jednom mytí tolikrát až se vám podaří vytvořit dostatečné množství bohaté pěny pro umytí nejen vlasové pokožky ale i celých vlasů. Někdy je potřeba nanést při jednom mytí detoxikační šampon mnohokrát(!). Poté můžete nanést kondicionér či masku, nebo další výživné produkty pro pokožku hlavy.  Uvidíte jak vlasy pookřejí!