Základy použití kondicionérů

17.08.2014 20:03

Při použití kondicionéru je dobré dodržovat některé postupy:

  • kondicionér je určen k ošetření umytých vlasů, proto ho nenanášíme na pokožku hlavy, kterou by mohl zbytečně zatížit.
  • rozlišujeme kondicionéry oplachovací - krémové a fluidní, a neoplachovací např. ve spreji.
  • výběr kondicionéru volte podle kvality a potřeb svých vlasů např. pro barvené, vlnité, suché, jemné, poškozené a pod. Pokožku hlavy řešte pomocí šamponů nebo specifických přípravků určených k péči o pokožku hlavy.
  • používáte-li kondicionér pravidelně, především ten oplachovací, a máte-li pocit zatížených vlasů - plihnoucích, težkých, brzy se mastících, nebo prostě jen chcete vlasům odlevit od více kosmetiky, jednoduše někdy kondicionér vynechte. Vůbec se nic nestane;). Pravidelně, přibližně jednou za 14 dní používejte detoxikační šampon NaturalTech Detoxifying Scrub Shampoo, který účině odstraní nahromaděné složky jak z pečujících, tak ze stylingových produktů, které brání pečujícím složkám proniknout do vlasu.
  • kondicionér nanášejte po umytí vlasů na rukama vymačkané vlasy, spíše v menším než ve větším množství, u krátkých vlasů stačí přibližně půl lžičky, u delších a dlouhých vlasů půl lžíce, ne však vrchovaté. Naberte do dlaně, rozetřete v obou dlaních.
  • kondicionér nanášejte především do délek a konců vlasů, jemně promněte, nechte 3 - 5 min. působit, nemáte-li čas dobu působení jednoduše vynechte, poté vlasy šetrně pročešte hřebenem s řídkými zuby a důkladně opláchněte teplou vodou za pomoci nadzdvihání vlasů rukama, aby došlo k opláchnutí kondicionéru ze všech vlasů.
  • vlasy po mytí sušte ručníkem šetrně, žádné "frotýrování"(!), nejlépe zabalte do ručníku do "turbanu" a nechte několik minut (3-5) odpočinout, poté nemusíte již vlasy mačkat ani jinak sušit ručníkem. Pokud jste nepoužili oplachovací kondicionér, můžete přistoupit k nanesení kondicionéru ve spreji, který se neoplachuje, a pokračovat s další úpravou, sušení fénem.
  • kondicionér ve spreji se nanáší do vlasů po jejich umytí a vysušení ručníkem - u kondicionéru ve spreji si hlavu pomyslně rozdělte do cca 4 sekcí a každou sekci vlasů postříkejte několika střiky kondicionéru z rozprašovače, množství střiků nepřehánějte, stačí přibližně 2 - 3 X každou sekci. Poté šetrně pročešte hřebenem nebo plochým kartáčem, začínejte spíše u konečků, rozčeste a postupujte o kousek výše. Takto postupně rozčešte celé vlasy. Nyní můžete nanést např OI/ olej Davines - absolutně zkrášlující elixír. Před dalším nanášením přípravků, jako jsou tužidla pro fixaci nebo další přípravky pro tvarování vlasů, je vhodné vlasy, zvláště polodlouhé a dlouhé, zlehka prosušit fénem, asi minutu, aby nedošlo k naředění účinku přípravku přemírou vody ve vlasech.