Základy použití masek

17.08.2014 20:05

Vlasy dlouhé, suché, barvené i jinak chemicky ošetřované a poškozené se bez speciální péče masek neobejdou!

  • ať už přirozené stárnutí vlasů např. u dlouhých vlasů, geneticky daná sušší textura vlasů např. vlnité a kudrnaté vlasy, pravidelné barvení či zesvětlování, trvalá, nebo dokonce poškození vlasů nešetrným zacházením, to jsou předpoklady k pravidelnému používání masek na vlasy.
  • masky obsahují výživné a hydratační látky, proteiny/ bílkoviny, jež dokáží restrukturalizovat vlasovou hmotu a tím poskytnout vlasu lepší možnost zachytit v sobě optimální množství vlhkosti a tím si udržet zdravou kondici a odolnost vůči vnějším vlivům. Masky mají tu výhodu, že jejich výživný a ochranný účinek působí ve vlasech několik umytí, obvykle 4 - 5 mytí.
  • masku je vhodné u normálně zatížených vlasů (pravidelné bervení, dlouhé vlasy, přirozeně vlnité či kudrnaté apod.) každé 4. - 5. mytí vlasů, u narušených vlasů (zesvětlování, nešetrné zacházení, častý pobyt v chlorované vodě či v sauně, dlouhodobější pobyt na slunci bez optimální ochrany apod.) každé 3. - 4- mytí vlasů. Nebo kdykoli zaznamenáte jistý "nešťastný" stav svých vlasů.
  • masku nanášejte po umytí do ručníkem vysušených vlasů (ne na pokožku hlavy), v množství přibližně 1 - 2 lžičky, podle hustoty a délky vlasů, bude-li se vám zdát, že vlasy masku zcela pojmuly, přidejte 1 - 2 lžičky. Až po působení masky ve vlasech je pročešte. Nechte působit na vlasech 10 - 15 min., čím déle, tím mají prospěšné látky více času prostoupit do hlubších vrstev vlasového stvolu. Vlasy s maskou můžete zabalit do igelitové čepičky, potravinové folie nebo ručníku, ale pro účinek to není nezbytné. Pročešte hřebenem s řídkými zuby. Poté vlasy důkladně (!) opláchněte vodou a nechte 3 - 5 minut odpočinout zabalené v ručníku, nemusíte je pak již více třít nebo v ručníku mačkat. Po použití masky již nepoužívejte kondicionér.
  • pokud vaše vlasy nereagují na intenzivní péči, jsou stále suché, bez lesku a bez života, zkuste prvavidelně, přibližně jednou za 14 dní používat detoxikační šampon NaturalTech Detoxifying Scrub Shampoo, který účině odstraní nahromaděné složky jak z pečujících, tak ze stylingových produktů, které brání pečujícím složkám proniknout do vlasu.
  • můžete také navštívit Kadeřnictví Marcely Knoblochové, kde můžete využít speciální ošetřující kúry Davines (detoxikační s jílem z Piemonte v Itálii, výživné bohaté na keratin nebo mateří kašičku, s pomocí produktů Replumping pro obnovení síly a pružnosti vlasů) dostupné pouze v salonu pracujícím s profesionální kosmetikou Davines.