Oleje

17.08.2014 20:06

Oleje na vlasy obecně slouží k výživě a regeneraci vlasů pro obsah mnoha prospěšných látek.

  • z běžně dostupných olejů, které najdeme ve spíži, je důležité volit kvalitní, organického původu, určitě ty, jež jsou lisované za studena a nejlépe bio.
  • olejové produkty na vlasy renomovaných značek, včetně Davines OI / Olej - absolutně zkrášlující elixír, jsou výhodné právě proto, že jsou mnohem lehčí, nezatěžují ani jemné vlasy, a prostupují dostatečně hluboko do vlasů. Není potřeba je přemývat, tzn. po jejich použití není potřeba vlasy přešamponovat, aby se odstranil přebytek oleje z vlasů. Naopak se tyto produkty nanášejí do čerstvě umytých vlasů vysušených ručníkem, a to do délek a konců vlasů.
  • oleje jsou v regeneraci a ochraně vlasu účinné především díky obsahu vícenenasycených mastných kyselin, které umyté, poměrně odmastěné vlasy, dokáží ošetřit do té míry, aby byly vlasy nejen zvláčněné a vyživené, ale i chráněné např. proti ultrafialovému záření, tedy proti ztrátě optimální vlhkosti a tím i proti šisování/ blednutí barvy, ať přírodní, tak chemické.
  • organické oleje jsou bohaté především na vitamíny jako např. A, E, F a minerály draslík, vápník, hořčík  další. Tyto látky jsou silnými antioxidanty, chrání před UV zářením a zabraňují degradaci buněk, zpomalují proces stárnutí.
  • čisté oleje, jako je olivový, slunečnicový, mandlový nebo třeba i soubor olejů se světlicovým olejem a výtažky v Authentic Nourishing Oil Davines, se nanáší do suchých vlasů v množství 1 - 3 lžičky, nechají se 1 hodinu až přes noc působit, poté se vlasy umyjí šamponem, nejlépe Authentic Cleansing Nectar Davines a je-li potřeba použije se kondicionér pro daný typ vlasů.
  • Authentic Nourishing Oil Davines je vynikající využít i pro výživu pokožky těla po koupeli či sprše, kdy nanesete cca 1 - 2 lžičky na vlhkou pokožku a rozetřete a pokožku jemně promasírujete. Tělo utřete něžně bez tlaku osuškou a již není potřeba použít tělové mléko nebo krém. Authentic Nourishing Oil Davines můžete také po kapkách přidat do svého oblíbeného krému pro jeho anti-agingové a výživné vlastnosti, vhodné zvláště pro normální a suchou pokožku nebo v chladném a nepříznivém počasí.
  • oleje v souborech dalších látek jako je např. OI Olej Davines - absolutně zkrášlující elixír (pocházející s Amazonie z Fair Trade produkce) se nanáší po kapkách do umytých, ručníkem vysušených vlasů do délek a konců, vlasy se pročešou a dále se nanáší stylingové produkty, vlasy se upraví dle zvyklostí.