Tužidla a jejich použití

17.08.2014 20:07

Tužidla slouží ke zpevnění vlasů, dodání pružnosti, objemu, struktury, ale i hydratace a pečujících složek pro skvělí vzhled vlasů.

  • je dobré vědět, že pro jemné vlasy jsou vhodnější tužidla s jemným až středně silným fixačním účinkem a pro vlasy silné a husté jsou vhodná tužidla se středním až silným tužícím efektem. Davines řada More Inside znázorňuje sílu fixace na stupnici od 1 do 5.
  • Sprej s mořskou solí More Inside Sea Salt Spray je značen se silou fixace 1 proto je vhodný i pro jemné vlasy, kterým dodá díky matnému a zdrsňujícímu efektu větší objem a sílu keždému vlasu. Sprej je potřeba před použitím protřepat, neboť mořská sůl v něm obsažená se usazuje na dně flakonu. Nastříkejte do ručníkem vysušených vlasů a vyfoukejte za pomoci kartáče fénu, nebo nastříkejte do suchých vlasů ve větším množství a vytvořte si tak plážový vzhled jako od moře.
  • More Inside Davines nabízí pěnová tužidla jak pro úpravu hladkých vlasů, tak i pro úpravu vlasů vlnitých a kudrnatých. Pěnové tužidlo nanášejte do vlasů velmi dobře prosušených ručníkem nebo mírně prosušených fénem. Je dobré  ho také před použitím protřepat, aby se obsah lahvičky dobře promísil s hnacím plynem a postupně jste vypotřebovali přípravek dokonale do dna. Pěnové tužidlo dávkujte obezřetně, obvykle stačí pro krátké vlasy velikost pimpongového míčku, pro delší a dlouhé vlasy 2 - 3 X tolik. Pěnu nanášejte rovnoměrně do celých vlasů a pročešte hřebenem. Dále upravujte jako obvykle.
  • séra, fluidy, gely a lotion (tekutá tužidla) dávkujte v menším množství (1/2 - 1 lžička), podle délky a hustoty vlasů (u dlouhých vlasů 1/2 až 1 lžíce), rozetřete v dlaních a aplikujte na umyté ručníkem vysušené vlasy pro přirozený efekt, a na suché vlasy pro efekt výraznější. Začínejte s menším množství, přidat můžete vždy.
  • pasty, gumy, vosky a jíly/ hlíny dávkujte v množství hrášku, rozetřete v dlaních a aplikujte buď jen do partií nebo do celého účesu, obvykle do suchých vlasů. Podle potřeby přidejte.