Fytoceutika - aktualizováno

13.08.2015 19:50

Fytoceutika jsou jedlé aktivní biologické sloučeniny, přítomné výhradně v rostlinách, které chrání lidské tělo. Mají antioxidační, protizánětlivé účinky a působí proti volným radikálům. Jsou klíčovým prvkem, který rostliny nasazují ke své vlastní ochraně před chorobami, škůdci, slunečním zářením a oxidací.

Kromě toho, že chrání rostliny, mohou chránit také naše zdraví - nedostatek fytoceutik ve stravě může být příčinou poškození buněk, předčasného stárnutí a některých chorob.  

Vědci teprve začali objevovat tajemství, která rostliny ukrývají ve svých listech: v podstatě každé ovoce, každá zelenina a každá cereálie je bohatá na fytoceutika. Dosud bylo rozpoznáno 30 000 různých druhů a všechny jsou zdraví prospěšné.

Davines je první kosmetická firma na světě, která ve svých produktech používá fytoceutika z ekologického zemědělství.

V řadě NaturalTech jsou BIO fytoceutika z borůvek (Calming), artyčoku (Detoxifying), kofeinu (Energizing), hroznů (Nourishing), smetanky lékařské (Purifying), třapatky nachové - Echinacei (Well-being), citronů (Rebalancing) a švestek (Replumping).

 

I v ostatních produktech Davines naleznete rostlinné výtažky, které příznivě ovlivňují vlasy, vlasovou i tělovou pokožku.