Ionizace - aktualizováno

13.08.2015 19:57

Přestože si to neuvědomujeme, ionty jsou všude kolem nás. Ionty jsou atomy, které získaly nebo ztratily elektron a díky tomu jsou nabity energií. Iontům, které získaly elektron říkáme „negativní“ ionty (pozitivní pro organismus), zatímco ty, které ztratily elektron se nazývají pozitivní ionty. Elektrostatická síla iontů způsobuje, že opačné náboje se navzájem přitahují a stejné náboje se odpuzují.

V přírodě se v hojné míře vyskytují jak ionty pozitivní, tak i negativní. Pokud však jde o užitečnost, důležité jsou „negativní“ ionty. Znečištění ve velkých městech, jako prach, kouř a další vysoce toxické látky, je zdrojem velkého množství pozitivních iontů, čímž dochází k nebezpečnému narušení iontové rovnováhy. Moderní klimatizované budovy, auta a letadla k této nerovnováze přispívají. Celosvětový výzkum prokázal, že vysoká koncentrace pozitivních iontů má škodlivé účinky na vše živé – naopak zvýšená koncentrace negativní iontů má příznivé účinky.

Přirozené negativní ionty vznikají při přírodních jevech jako jsou blesky, vlnobití či vodopády, stejně jako i během působení kosmických paprsků či minerálů zemské kůry. Oblasti proslulé svým klidem a svěžestí vzduchu jsou doslova „nabité“ miliardami negativních iontů.
Proto se také po bouřce cítíme vzpruženi a osvěženi, a proto jsme také tak čilí a klidní, když stojíme u kaskád vodopádu. Nezávislé studie poukazují na to, že negativní ionty mohou také zmírnit únavu očí, svalové napětí a tělesnou únavu. Zvyšují také účinek relaxace a podporují jasné myšlení.

Až donedávna bylo možné duplikovat přírodní negativní ionty pouze pomocí elektrických obvodů. Skupina japonských výzkumníků však objevila aktivní komplex minerálů, který přirozeně uvolňuje negativní ionty.
Již mnoho let před tím probíhala studie za účelem odhalení tajemství jedné japonské vesnice, jejíž obyvatelé se po mnoho generací těšili statisticky nadprůměrné dlouhověkosti, dobrému zdraví a duševní pohodě. Po letech intenzivního výzkumu bylo zjištěno, že půda v dané oblasti obsahuje vysokou koncentraci minerálů, které přirozeně uvolňují negativní ionty – a to byl objev, který znovu potvrdil mocné působení negativních iontů na lidský život. (zdroj: U vlasku.cz)

Přístroje - fény, žehličky - u kterých je použita ionizační technologie (jejich vnitřní část nebo kontaktní část je potažena vrstvou, obvykle keramickou, obahující konkrétní minerály např. turmalín), dokáží během zahřátí produkovat negativně nabité ionty jež velice pozitivně působí na vlasy a jeho vysoušení, tvarování. Po použítí a pravidelném používání jsou vlasy výrazně hydratovanější, lesklé a hladké, vlasy jsou zabavené poletování, účes si déle udrží požadovaný tvar.

Fény s ionizační technologií naleznete na Krása a vlasy