Your Hair Assistant Váš vlasový asistent od Davines

01.01.2016 20:50

Zajímá vás, jak doma zopakovat kouzlo foukané ze salonu? Umělecký ředitel Davines Angelo Seminara nás naučí základy „vysoké“ foukané!

I když nemůžeme očekávat kadeřníka po svém boku každý den, můžeme se od něj naučit pár tipů jak nejlépe vytvořit účes, při zachování zdraví a krásy našich vlasů.

Zeptali jsme se uměleckého ředitele Davines Angelo Seminara, aby nám vysvětlil základy dobré foukané doma. Přišli jsme s 6 zlatými tipy k překonání nejstrastiplnějšího efektu: Objem!

Your Hair Assistant Davines objevte kouzlo foukané

 

Zde je 6 bodů, které byste měli znát pro dokonale vyfoukané vlasy:

1 – ŘÁDNÉ UMYTÍ

Šampon není "jen šampon", je to zásadní fáze přípravy vlasů přijmout následnou péči. Pokud své vlasy přespříliš nebo naopak nedostatečně umyjete, mohlo by to vést k elektrostatickým jevům ve vlasech a jejich dehydrataci. Po použití malého množství oleje nebo kondicionéru budou vaše vlasy hydratované a snadno rozčesatelné.

 

2 – SUŠTE VLASY RUČNÍKEM ŠETRNĚ

Příliš agresivním třením při vysoušení ručníkem učiníte své vlasy krepatými a poškodíte jejich svrchní šupinatou vrstvu, která vlasy chrání a její uhlazenost zajišťuje vlasům ochranu a lesk. Vždy mějte na paměti, že mokré vlasy jsou nejvíc citlivé.

 

3 – KAŽDÝ PRODUKT NANÁŠEJTE ROVNOMĚRNĚ

Chcete-li produkt distribuovat po celé délce vlasů, zkuste jej aplikovat pomocí kartáče či hřebenu, poté vlasy češte od kořínků přes délky až po konce: takto vytvoříte tu správnou podporu pro Vaši foukanou bez zatížení vlasů. Objem u kořínků je zásadní pro krásný tvar účesu. Je tedy lépe použít více produktu v oblasti u kořínků a méně/ slaběji směrem ke koncům, takto dosáhnete lehčích vlasů.

 

4 – PŘED SAMOTNOU FOUKANOU PROSUŠTE VLASY POMOCÍ PRSTŮ

Tím, že z vlasů odstraníte nadbytečné množství vody před jejich tvarováním, zkrátíte čas sušení, a foukání za pomoci kartáče bude pro Vaše vlasy méně traumatizující.

 

5 – ZAČNĚTE VLASY FOUKAT OD KOŘÍNKŮ, NE OD KONEČKŮ

Je to velmi důležité pro vytvoření požadovaného výrazného objemu. To však nestačí, pokud jsou Vaše vlasy dlouhé a jsou střiženy do jedné délky. To je důvod, proč nedosahujete požadovaného objemu a výdrže účesu. Jako základ je důležitý vrstvený střih.

 

6 – VYZKOUŠEJTE PRODUKTY PROTI VLHKOSTI

Zejména ve vlhkých klimatech mohou vlasy vstřebat okolní vlhkost, zdvojnásobit svou váhu, narovnat se a zplihnout. Produkt proti vlhkosti, to je to, co potřebujete pro získání dlouhotrvající ho objemu.

Zdroj: davines.com / překlad: Marcela Knoblochová

 

>>> YOUR HAIR ASSISTANT <<<

 

Your Hair Assistant Davines objevte kouzlo foukané

Inspirativní videa

Your Hair Assistant Davines